چگونه کاغذ دیواری سفارشی مناسب برای دکوراسیون داخلی خود انتخاب کنیم؟

کاغذ دیواری سه بعدی نصب شده در اتاق نشیمن

برخی افراد علاقه دارند دیوارهای اتاق یا خانه خود را با رنگ بپوشانند اما بر عکس افرادی هستند که ترجیح میدهند از کاغذ دیواری سفارشی برای تزئین منازل خود استفاده کنند. اگر شما هم مثل آنها فکر می‌کنید بهتر است پیش از انتخاب کاغذ دیواری سفارشی یا همان پوستر دیواری به نکات زیر توجه کنید.
كاغذدیواری سفارشی برای تزئین اتاق پذیرایی، دیوار پشت تلویزیون و حتی دیوارهای اتاق كودكان مناسب است. به ویژه طرح های زیبایی برای تزئین اتاق كودكان با رنگ های شاد وجود دارد كه می تواند فضای فانتزی را برایشان به وجود بیاورد. اگر قصد دارید از كاغذدیواری گلدار در پذیرایی استفاده كنید، می توانید دیوار روبه رویی را نیز با همان طرح تزئین كرده و طرح دیوار كناری را متفاوت بزنید تا جلوه زیباتری به محیطتان بدهد.
اما اگر طرح کاغذدیواری منظره مورد پسند شما میباشد، فقط یكی از دیوار ها را با آن تزئین كنید. اگر اتاق پذیرایی شما زیاد بزرگ نیست، می توانید از كاغذدیواری هایی استفاده كنید كه گل ها یا طرح ریزتری دارند تا فضا بزرگ تر به نظر برسد، رنگ های روشن و طرح ساده نیز به بزرگ تر جلوه كردن محیط كمك شایانی می كند.
11 نکته در انتخاب کاغذ دیواری سفارشی که به شما کمک میکند بهترین انتخاب داشته باشید :
1. در اتاق نشیمن بهتر است کاغذ دیواری هایی با الیاف طبیعی و پارچه ای انتخاب کنیم که حس دوستانه و صمیمی به اطراف و اطرافیان تان منتقل کند.
2. در اتاق پذیرایی ترجیحا از کاغذ دیواری پشت تلویزیون استفاده کنید که در آن از براده های چوب، خرده های فلز و موادی مثل پی وی سی به کار رفته باشد. چنین پوششی در ضمن رسمی بودن، مقاومتش نسبت به سایر پوشش ها بیشتر است.
3. در تعیین کاغذ دیواری اتاق بچه ها می توانید از طرح های متنوع عروسکی و رنگ های شاد و درخشان کمک بگیرید.
4. با استفاده از طرحهای عمودی و با فاصله، می توانید دیوارها را بلندتر جلوه داده و این حسی را القا کنید که انگار سقف در فاصله ای مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است.

5 . با استفاده از طرح های افقی، می توانید خانه را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست، نشان داده و در عین حال، سقف را به کف نزدیک تر نشان دهید.
6. با استفاده از طرح های شلوغ و گُل دار، می توانید فضا را کوچک تر نشان دهید.
7. با استفاده از طرح های قطری و زیگزاگ، می توانید محیط را زنده و پویا جلوه دهید. چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی زا شناخته می شوند.
8. یادتان باشد که اگر الگوی پوستر دیواری شما خیلی نزدیک به هم و مرتب در خطوط افقی و عمودی قرار داشته باشد، پوشش دیوارتان بر جلوه محیط غلبه خواهد کرد، به نحوی که مبلمان و وسایل داخل اتاق کمتر دیده می شوند.
9. یادتان باشد که هماهنگی بین بافت کاغذ دیواری سفارشی و دیگر زیر مجموعه‌های مبلمان بسیار مهم بوده و بهتر است که این اقلام را در یک طیف رنگی و یا مکمل یکدیگر انتخاب کنید.
10. بهتر است قبل از انتخاب پوستر دیواری، از تاثیر رنگ ها بر محیط و موارد استفاده شان در مکان های مختلف آگاهی داشته باشید. رنگ ها حتی اگر با الیافی طبیعی و در قالب کاغذ دیواری هم باشند تاثیر زیادی بر محیط می گذارند. باید توجه کنید که طرح و رنگ باید با روحیه اعضای خانواده متناسب باشد چون هر کدام از آنها حس متفاوتی را به محیط القا می کنند.
11 . از رنگ های درخشان بهتر است که در اتاق کودکان استفاده کنید. این رنگها موجب ایجاد انرژی و هیجان در کودکان می شود. به طور معمول رنگ های درخشنده با رنگ سفید رقیق می شوند.