چسب های پودری و خمیری مورد تایید دکورپرینت برای کاغذدیواری سه بعدی

بهترین چسب مورد استفاده در کاغذ دیواری ساخت آلمان PUFAS پوفاس

کاغذدیواری سه بعدی یا پوستر دیواری زمانی خودش را بر روی دیوار نشان می‌دهد که به درستی نصب شده باشد لذا استفاده از چسب های مرغوب و با کیفیت، تاثیر بسیار زیادی در نصب صحیح آن دارد.
امروزه چسب های گوناگونی با برندهای متفاوتی در بازار وجود دارند اما سوال اینجاست که آیا همه این چسب ها از کیفیت بالایی برخوردارند؟ و آیا در زمان نصب هر نوع کاغذ یا پوستر دیواری، می توان از این چسب ها استفاده کرد؟
مجموعه دکورپرینت تحقیقات زیادی را بر روی چسب های موجود در بازار انجام داده است و در نهایت به دو نوع چسب پودری و خمیری مطرح و با کیفیت در این خصوص دست پیدا کرده که به راحتی می توان هر نوع کاغذ دیواری یا پوستر دیواری با طرح های متنوع مانند کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری اتاق کودک و … را نصب کرد.

چسب های پودری چیست و چه کاربردی دارد؟
چسب های پودری بهترین نوع چسب، برای چسباندن کاغذ دیواری و پوستر دیواری می باشد، این چسب ها مانند پودر است که باید مطابق با دستورالعمل موجود در بسته بندی چسب، آن را با آب ترکیب کنیم تا یک مایع غلیظ ژلاتینی مانند، ایجاد شود و سپس چسب را با کاغذ آغشته می‌کنیم و آن را به دیوار نصب می‌کنیم.
از جمله مزایای چسب های پودری پوفاس(Pufas)و بارتولاین(Bartoline) می توان به فرمولاسیون این چسب ها اشاره کرد که به گونه ای طراحی شده که با ترکیب با آب به غلظت مناسبی دست پیدا می کند و بدون هیچ گونه بو، دارای کاربرد فراوان برای انواع دیوارهای رنگ روغن، دیوارهای گچی و رنگ پلاستیک است.

چسب های خمیری چیست و چه کاربردی دارد؟
چسب های خمیری مکمل چسب های پودری در نصب صحیح کاغذ های دیواری و پوسترهای دیواری می باشند که برای چسباندن کاغذ در لبه قرنیزها، در کنار چارچوب درب ها و پنجره ها و مهم ترین بخش در نصب پوستر دیواری یعنی درزها مورد استفاده قرار می گیرند. متاسفانه بسیاری از نصاب ها برای زیر کار یا قسمت درزها از چسب چوب استفاده می کنند، همانطوری که از اسمش پیداست چسب چوب برای چوب باید استفاده شود. شاید بتوان کاغذ را با چسب چوب چسباند اما در آیند مشکلاتی را برای کاغذ و دیوار ایجاد می‌کند و باعث می شود که کاغذ شکننده شود و زمانی هم که بخواهیم کاغذ را از روی دیوار جدا کنیم به دیوار آسیب وارد شود.
اما اگر به جای چسب چوب از چسب خمیری استفاده کنیم. هم چسبندگی بیشتری نسبت به چسب چوب دارد و هم اینکه به دیوار و کاغذ آسیبی نمی‌رسد و به راحتی می‌تواند درز کاغذ دیواری یا پوستر دیواری را بچسبانید.
روش کار هم به این صورت می باشد که بعد از نصب لت ها بر روی دیوار و بعد از برش Overlap ، درزها را باز کرده با یک قلم موی باریک 2 سانتی ، دیوار پشت درز را به چسب خمیری آغشته کنید و سپس با کاردک نرم ، درزها را ببندید .
همچنین استفاده از چسب های نامرغوب و ترکیب آنها با چسب چوب برای چسباندن انواع کاغذ های دیواری و پوسترهای دیواری تحت هیچ شرایطی توصیه نمی شود زیرا کاغذ به درستی بر روی دیوار نصب نمی شود و اگر ترکیب چسب چوب و چسب نامرغوب بر روی کاغذ باقی بماند، احتمال آسیب رسیدن به آن وجود دارد.

چسب های مورد تایید دکورپرینت برای نصب انواع پوستر دیواری و کاغذ دیواری در ایران فقط دو برند Pufas (پوفاس) محصول کشور آلمان و Bartoline (بارتولاین) محصول کشور انگلستان می باشند جهت تهیه این چسب ها لطفا با کارشناسان مجموعه دکورپرینت تماس حاضل فرمایید
44&09034562133