" سوالات متداول "

 

چرا رنگ تصاویر بر روی مانیتور با رنگ تصاویر بعد از چاپ کمی فرق می کند؟

شاید تا حالا متوجه این موضوع شده باشید که رنگ تصویر یک طرح یا دموی پوستردیواری که در مانیتور یا صفحه گوشی موبایلتان می بینید با رنگ تصویری که بعد از چاپ پوستردیواری می بینید، متفاوت است و غالبا اشتباه را از طرف دستگاه چاپ و نوع آن می دانیم، اما در اصل، این قضاوت ما به دلیل نداشتن اطلاعات لازم در مورد دو مسئله مهم است. اولین مورد به اختلاف الگوهای رنگی RGB و CMYK مرتبط می شود. RGB مخفف کلمات قرمز، سبز و آبی می باشد و قالب رنگی است که در صفحات نمایش الکترونیکی، مانیتورها، تبلت ها و گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. از طرف دیگر CMYK از حروف اول چهار رنگ اصل آبی سایان، صورتی ماژنتا، زرد، و مشکی گرفته شده است که در صنعت چاپ استفاده می‌شود.در این قالب رنگی قرار است رنگ‌ها به صورت فیزیکی بر روی کاغذ یا هر مدیای دیگری تظاهر یابند. رنگها در قالب RGB توسط پیکسل های نوری با رنگهای مختلف به چشم ما می رسند در صورتی که در قالب CMYK رنگها بعد از تشکیل بر روی کاغذ توسط انعکاس نور محیط که بر آنها می تابد به چشم ما می رسند از این جهت اندکی اختلاف رنگ بین قالب RGB و CMYK وجود دارد.از آنجا که چاپ این کاتالوگ به صورت چاپ افست انجام شده است نمی توانستیم تصویری که اختلاف رنگها را در هر دو الگوی رنگی نمایش می دهد را ارائه کنیم اما با مراجعه به وب سایت دکورپرینت در قسمت مقالات می توانید این تفاوت را بر روی رنگها ببینید. دومین مورد اختلاف چاپ بر روی مدیا های مختلف چاپی می باشد. هنگامی که چاپ بر روی کاغذ PVC انجام می گیرد رنگها با موقعی که چاپ بر روی کاغذهای عادی انجام می شوند متفاوت هستند. حتی نوع بافت PVC بر روی کاغذ نیز در رنگها تاثیر می گذارد به شکلی که چاپ بر روی کاغذ با بافت ماسه ای کمی با چاپ بر روی کاغذ چرمی تفاوت دارد. تغییرات تصویری حتی در دستگاه های مختلف کامپیوتر و موبایل و تبلت نیز با هم متفاوت است و حتی در مورد یک وسیله با برند و مدل یکسان نیز می تواند متفاوت باشد چرا که شما هستید که میزان نور و کنتراست تصویر را بر روی دستگاه خود تنظیم می کنید و این تنظیمات بر روی رنگهایی که می بینید تاثیر می گذارند. این تغییر رنگها به شکلی نیست که ماهیت رنگ کاملا عوض شود ولی در رنگهای مشابه به طور مثال کرم و قهوه ای کم رنگ یا سدری و سبز کم رنگ امکان دارد این تغییرات حاصل شود. از این جهت توصیه می کنیم که حتما قبل از خرید مشتریان (به خصوص مشتریان حساس خود) این نکات را گوشزد کنید و به آنها در مورد تفاوت رنگ بین تصویر پوستر در مانیتور و تصویر پوستر بعد از چاپ توضیحات کامل را ارائه نمایید.

 

چرا رنگ تصاویر آلبوم چاپی با رنگ تصاویر پوستر کمی فرق می کند؟

اولین نکته در این خصوص اطلاع داشتن از نوع چاپ این دو می باشد. آلبوم پوستردیواری که نزد شماست بعد از طراحی، توسط لیتوگرافی تهیه زینک انجام شده و سپس در دستگاه های چاپ افست و با تکنولوژی مخصوص به خود و با تیراژ بالا چاپ شده است. همچنین این چاپ بر روی کاغذ گلاسه انجام شده است. اما در چاپ پوستر، عملیات توسط دستگاه های چاپ عریض انجام می گیرد که به واسطه نرم افزارهای واسط RIP عملیات پردازش رنگها انجام می شود و در نهایت بر روی پوسترهای با روکش PVC چاپ می گردد.این تفاوت علت اصلی اختلاف جزئی رنگها می باشد که مشتریان می بایست نسبت به آن آگاه شوند. همچنین در آلبوم پوستردیواری عکس هایی از اجرای پوستر به صورت دمو بر روی دیوار نمایش داده شده است که این دمو ها با شرایط نور آتلیه ای عکاسی شده اند و یا در محیط نرم افزارهای 3D ساخته شده اند. لذا هنگامی که پوستر بر روی دیوار مشتری و با رنگ نورهای مصنوعی موجود در فضا و فاصله از پنجره به جهت نورهای طبیعی اجرا می گردد، واضح است که با تصویر دمو اندکی متفاوت خواهد بود.

 

آیا میتوان طرح اختصاصی خود مشتری را روی کاغذ دیواری چاپ نمود؟

بله هر تصویری که مشخصات زیر را داشته باشد قابلیت تولید پوستر دیواری آن وجود دارد: فایل تصویر می تواند در هر دو قالب RGB و CMYK باشد اما رزلوشن تصویر حداقل 100dpi باشد و در این رزلوشن و در سایز واقعی کیفیت قابل قبولی از خود نشان دهد.به عنوان مثال برای دیواری با ابعاد 3×4 متر، می بایست وقتی به تصویر با رزلوشن ذکر شده در سایز واقعی نگاه می کنیم ، کیفیت قابل قبولی ارائه دهد. توجه داشته باشید که این رزلوشن واقعی باشد و با نرم افزارهای گرافیکی به صورت مجازی افزایش نیافته باشد که با نگاه کردن تصویر در سایز واقعی متوجه این موضوع خواهید شد.

 

آیا امکان تغییرات در طرح پوستر که در آلبوم و یا وب سایت و... آمده است وجود دارد؟ به عنوان مثال تعداد گلهای تصویر زیاد و یا کم شوند و یا بزرگ و کوچک شوند و یا جای آنها تغییر یابد؟

بله ، در صورتی که فایل به صورت لایه باز باشد (که در اکثر فایلهای طراحی شده دکورپرینت فایلها لایه باز هستند) این امکان وجود دارد اما مشتریان باید آگاه باشند که این تغییرات بسته به میزان تغییر، شامل افزایش هزینه هستند.

 

پوسترهای دیواری در چه سایزی قابلیت تولید دارند؟

پوسترهای دیواری بر روی رولهای کاغذ مخصوص پوستر با عرض تقریبی 1 متر چاپ می گردند که با کنار هم قرار دادن این رولها می توان هر سطحی با هر ابعادی را پوشش داد.

 

آیا تمامی پوسترها دارای Overlap (همپوشانی) می باشند؟ آیا می توان بدون Overlap (همپوشانی) هم سفارش داد؟

بله ، تمامی پوسترهای دکورپرینت به منظور ایجاد باریکترین درز ممکن در هنگام نصب دارای Overlap (همپوشانی) می باشند. چرا که برش درست هنگامی انجام می شود که هر دو لبه کاغذ بر روی هم قرار گرفته اند و برش کاملا بر روی هم و منطبق در می آید اما امکان سفارش بدون Overlap (همپوشانی) هم میسر می باشد که در این صورت منطبق نشدن دقیق درز به عهده دکورپرینت نمی باشد.

 

پوسترهای دیواری قابلیت نصب بر روی کدام سطوح را دارند؟

بهترین سطوح برای نصب پوستر، دیوارهای رنگ روغن می باشند و پس از آن رنگ پلاستیک و آکرلیک و سپس دیوارهای گچی و Drywall . مطلب بسیار مهم اینکه دیوار قبل از نصب حتما باید باید با پرایمر مخصوص همان دیوار پوشش داده شود و بعد اقدام به نصب کرد و در مورد دیوارهای گچی و Drywall و یا هر گونه سطوحی که جذب آب بالایی داشته باشند، باید دو تا سه دست پرایمر زده شود. پوسترها قابلیت نصب بر روی نئوپان و MDF خام را هم دارند ولی قبل از آن باید با یک دست رنگ آستر پوشش داده شوند و بعد پرایمر و سپس نصب گردند. البته میزان چسبندگی آن به اندازه سطوح دیوار نیست و امکان دارد به علت خیس شدن نئوپان و MDF درزها کمی باز شوند. بر روی کاشی، سنگ و سرامیک توصیه می گردد نصب انجام نشود و بر روی شیشه و MDF روکش دار امکان نصب وجود ندارد.

 

آیا تصاویر 3D به صورت برجسته هستند؟

خیر، این تصاویر کاملا تخت هستند ولی این توهم را ایجاد می کنند که برجسته هستند.

 

در برخی تصاویر طبیعت ، به خصوص درختان چرا بخشی از عکس تار می باشد؟

در مورد تصاویر طبیعت و به خصوص درختان این یک تکنیک عکاسی است که برای زیباتر شدن تصویر، فوکوس دوربین بر روی بخشی از آن انجام می شود و ارتباط به کیفیت چاپ ندارد.این تکنیک، عکاسی با عمق میدان کم نامیده می شود.

 

تصاویر پرفروش کاغذ دیواری 2018

پوستر گل |کاغذ دیواری طرح گل|کاغذ دیواری آبیکاغذ دیواری سه بعدی|پوستر سه بعدیکاغذ دیواری کودک

پوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی گل|کاغذ دیواری سه بعدیپوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی |کاغذ دیواری سه بعدیپوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی گل|کاغذ دیواری سه بعدی

پوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی |کاغذ دیواری سه بعدی طرح گل |کاغذ دیواری سه بعدیپوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی گل|کاغذ دیواری سه بعدی منظره|کاغذ دیواری سه بعدیپوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی گل|کاغذ دیواری سه بعدی

آدرس و شماره تلفن

آدرس : تهـران- فرمانیه - خیابان دیباجی شمالی - بن بست شهید دکتر شکری - پـلاک 3-زنـگ اول

021-22808234   و 22808294-021

021-22838857   و 22838858-021

به علت محدودیت های کرونایی یا شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

09034562133

09034562144

بازگشت به بالا

نماد ساماندهی

logo-samandehi  

نماد اعتماد الکترونیکی

 

Copyright © 2012-2013 DecorPrint.ir All Rights Reserved
Powered by Talieh Advertising Club © 2013