تفاوت در شستشو(تمیز کردن) کاغذ دیواری و پوستر دیواری


اینکه می گوییم پوستردیواری قابل شستشو است یعنی چه؟ و چه تفاوتی میان پوستردیواری و کاغذ دیواری از این لحاظ وجود دارد؟

اینها سوالاتی است که مکررا توسط مشتریان و نصابان پرسیده می شود و به همین دلیل بر آن شدیم تا توسط مقاله ای جامع و البته مختصر پاسخگوی این سبک از سوالات باشیم. برای پاسخ به این سوالات نخست باید بدانیم که پوستر دیواری  و کاغذ دیواری چگونه ساخته می شوند. به همبن منظور به تشریح لایه های تشکیل دهنده آن می پردازیم.

پوستر دیواری از دو لایه تشکیل شده است:

  1. در لایه زیرین کاغذ دکوراتیو قرار گرفته که چسب کاغذ دیواری بر روی آن زده می شود و بر روی دیوار قرار می گیرد. این کاغذ مشخصات فیزیکی خاصی دارد که بتواند در جذب چسب و چسبیده شدن به دیوار به خوبی عمل کند.
  2. در لایه رویه ، از پی وی سی مخصوص استفاده می شود که این PVC می تواند دارای بافت و یا ساده باشد که چاپ با جوهر های مخصوص مقاوم در برابر آب بر روی این لایه انجام می شود.

ضخامت لایه PVC زیر یک میلیمتر می باشد و ضخامت چاپ بر روی آن حدود 10 میکرون می باشد. این ضخامت  پوستر دیواری را ضد آب نمی کند بلکه فقط در برابر مواد خارجی احتمالی آن را مقاوم می کند که بتوان در صورت آغشته شدن به آنها ، با یک دستمال نمدار و نرم آن را پاک نمود بدون آنکه مواد آغشته کننده به عمق آن نفوذ کنند. از طرفی PVC نباید به صورت 100 درصد جلوی نفوذ آب را بگیرد چرا که برای تعویض پوستردیواری نیاز است که کاغذ خیس شود تا آنکه آب به چسب پشت کاغذ برسد و چسب را در خود حل کند تا بتوان کاغذ را از دیوار جدا کرد.

شستشوی پوستر دیواری

با توجه ساختار فیزیکی که در بالا شرح داده شد، پوستردیواری قابل شستشو با شلنگ و سطل آب نمی باشد و یا حجم زیادی از رطوبت را نمی تواند تحمل بکند.

پس به صورت خلاصه می توان گفت که قابل شستشو بودن پوستر دیواری یعنی آنکه شما می توانید با دستمال نرم و مرطوب و حتی با کمی مواد شوینده سبک و نه حلالهای قوی ، پوستر دیواری ( پوستر دیواری سه بعدی ) را تمیز نمایید و اگر برای شستشو از سطل آب و شلنگ مشابه شستشوی کاشی های دیواری استفاده کنید باعث می شوید که کاغذ از روی دیوار جدا شود.در واقع عبارت شستشو به اشتباه در صنعت کاغذدیواری جا افتاده و شاید عبارت تمیزکردن کاغذدیواری به جای شستشوی آن عبارت صحیح تری می بود این مطلب توسط دکورپرینت منتشر می گردد و انتشار آن بدون ذکر منبع به دور از عرف و شرع می باشد.

در خصوص کاغذدیواری موضوع کمی متفاوت است . لایه زیرین کاغذ دیواری مشابه پوستردیواری می باشد اما در لایه رویه ، هنگامی که کاغذ توسط PVC  پوشانده شد، عملیات برجسته سازی PVCبه صورت موضعی در چندین مرحله انجام می شود و پس از آن عملیات چاپ در چند مرحله بر روی PVC  انجام می گردد و پس از آن در قسمت پایانی پوششی شفاف بر روی آن قرار می گیرد که از لایه های زیرین محافظت کند. این پوشش مقاوت فیزیکی بالاتری به کاغذدیواری می دهد که نسبت به پوستر آن را مقاومتر می کند .

در مورد کاغذدیواری مقاومت در برابر رطوبت بیشتر است اما همچنان نحوه جدا کردن کاغذ دیواری مانند پوستر توسط آب می باشد و به همین دلیل کاغذدیواری را نیز مانند پوستردیواری نمی توان با شلنگ و سطل آب شستشو کرد.این مطلب توسط دکورپرینت منتشر می گردد و انتشار آن بدون ذکر منبع به دور از عرف و شرع می باشد. اصولا مقایسه کاغذدیواری و پوستردیواری به لحاظ تفاوتهایی که دارند و انتظار یکسان از آنها در برابر پدیده های فیزیکی امری اشتباه است .

با توجه به توضیحات داده شده و آشنایی با ساختار پوستر دیواری ، بهترین راه حل برای تمیز کردن پوستر دیواری استفاده از دستمال نرم مرطوب پارچه ای می باشد و در صورت نیاز به مواد شوینده چند قطره مایع ظرفشویی در یک سطل آب حل کرده و از آن استفاده گردد .

  1. به هیچ وجه از دستمال های زبر ، دستمال کاغذی، کاردک و یا سیم ظرفشویی برای تمیزکردن پوستر استفاده نگردد این امر موجب خشدار شدن پوستر دیواری می شود.
  2. از مواد شوینده سبک و رقیق شده استاندارد میتوانید برای شستشوی پوستر دیواری به صورت موضعی استفاده کنید .
  3. به هیچ وجه از مواد شوینده قوی مانند جوهر نمک، سفید کننده ها، استون، تینر، بنزین و امثالهم استفاده نکنید. این مطلب توسط دکورپرینت منتشر می گردد و انتشار آن بدون ذکر منبع به دور از عرف و شرع می باشد .
  4. میزان رطوبت دستمال نباید به حدی زیاد باشد که آب به داخل کاغذ نفوذ کند و در محل درزها می بایست دقت بیشتری به خرج داد .
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Loading..

لطفا صبر کنید

در حال پردازش سفارش

تصاویر پرفروش

پوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی |کاغذ دیواری سه بعدیپوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی گل|کاغذ دیواری سه بعدیپوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی گل|کاغذ دیواری سه بعدی

پوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی |کاغذ دیواری سه بعدی طرح گل |کاغذ دیواری سه بعدیپوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی گل|کاغذ دیواری سه بعدی منظره|کاغذ دیواری سه بعدیپوستر دیواری |پوستر دیواری سه بعدی گل|کاغذ دیواری سه بعدی

شبکه های اجتماعی

آدرس و شماره تلفن

آدرس : تهــــــران - فرمانیه - خیابان دیباجی شمالی
بن بست شهید دکتر شـکری - پـلاک 3 - زنـــــگ اول

02122808234 - 02122808294 

 

بازگشت به بالا

Copyright © 2012-2013 DecorPrint.ir All Rights Reserved
Powered by Talieh Advertising Club © 2013

تولید کننده انواع پوستر دیواری های سفارشی مناسب با طرح دلخواه شما به هر ابعادی

decorprint.ir
دکورپرینت ارائه دهنده انواع کاغذدیواری

کاغذدیواری

  1. ممكن است اين سوال وجود داشته باشد كه اگر انتخاب و نصب کاغذ دیواری سخت و پر از دردسر است، چرا بايد از آن استفاده كرد؟ چرا به جاي آن از رنگ‌آميزي براي ديوارها استفاده نكنيم؟ در جواب بايد بگوييم يكي از مهم‌ترين دلايل اين است كه طرح‌ها و رنگ‌هايي كه به وسيله کاغذدیواری مي‌توان روي ديوار به وجود آورد، در حقيقت با نقاشي ديوارها غيرممكن است
  2. رنگ‌آميزي ديوارها كاري بسيار عالي و ايده‌آل است، اما به شرطي كه تمايل به تك‌رنگ بودن ديوارها داشته باشيد يا بخواهيد از دو رنگ متفاوت با هم، اما ساده براي ديوار‌هاي مجاور استفاده كنيد. اما اگر تمايل داريد طرح و نقشي خاص را با جلوه‌اي جذاب و متمايز بر ديوار داشته باشيد يا منظره‌اي ديدني را روي ديوار خانه خود ايجاد كنيد، تنها راه، استفاده ازکاغذ دیواری است؛ زيرا در صورتي كه شما در زمينه هنر طراحي و نقاشي توانايي خوبي نداشته باشيد، ايجاد طرح و نقش زيبا روي ديوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد بود، بنابراين اينجاست كه کاغذ دیواری بهترين گزينه براي دكوراسيون است.
  3. کاغذ دیواری را مي‌توان به نحوه‌هاي مختلف روي ديوارهاي يك فضا نصب كرد. براي مثال مي‌توان تمام ديوارها را با يك مدل کاغذ دیواری پوشش داد يا براي برجسته كردن نقطه كانوني، تنها يك ديوار اتاق را کاغذ دیواری كرد؛ هم‌چنين مي‌توان براي هر ديوار، از کاغذ دیواری ‌ با طرح‌هاي متفاوت استفاده كرد. هم‌چنين مي‌توانيد تنها نيمه پاييني ديوار را كاغذ كنيد و نيمه فوقاني را با رنگي هماهنگ و مناسب رنگ‌آميزي كنيد؛ يا بالعكس، نيمه پاييني را با کاغذ دیواری طرح‌دار و نيمه فوقاني را با کاغذ دیواری ساده و با رنگي متناسب بپوشانيد.
  4. از طرف ديگر؛ در جاهايي كه رنگ‌آميزي ديوارها نمي‌تواند جلوه مطلوب و مورد نظر شما را به وجود آورد، مي‌توان از کاغذ دیواری استفاده كرد. براي مثال، اگر ديوارهاي خانه شما فرمي نازيبا و بد دارند مي‌توان ازکاغذ دیواری براي پوشاندن عيوب ديوار بهره گرفت. همچنين ديوارهاي پوشيده شده با کاغذ دیواری‌هاي مرغوب خيلي سريع‌تر و آسان‌تر از ديوارهاي رنگ شده تميز مي‌شوند. بنابراين مدل کاغذ دیواری براي فضاهايي كه ديوارهايش زود به زود نياز به تميز كردن دارند، مانند آشپزخانه يا اتاق كودك، گزينه مناسب‌تري است.

نحوه انتخاب صحيح پوستر دیواری